УМОВИ ПУБЛІКАЦІЇ
До видання приймаються статті докторів наук, кандидатів наук, молодих науковців (аспірантів, здобувачів), а також інших осіб, які мають вищу освіту та займаються науковою діяльністю. Авторами подаються статті, що є виключно власними оригінальними дослідженнями із дотриманням правил цитування та посилань. Подання cвідомо неправдивої інформації або ж плагіату є неприйнятним та неетичним. Окрім того, до друку приймаються лише статті, які не публікувались раніше у інших виданнях.
Для опублікування статті у електронному науковому журналі № 2 / 2024 необхідно до 11 жовтня 2024 року виконати такі дії:
1. Заповнити довідку про автора (посилання).
2. Надіслати статтю, оформлену згідно вказаних вимог на електронну адресу aval@helvetica.ua
Увага! У темі листа необхідно обов’язково вказати шифр журналу 2617.
3. Надіслати в електронному вигляді квитанцію про сплату вартості публікації наукової статті. Оплата за публікацію здійснюється після рецензування статті.
Електронна версія журналу буде розміщена на сайті до 15 листопада 2024 року.
Мова публікацій: до розгляду приймаються статті українською або англійською мовою.
СТАТТЯ ПОВИННА МАТИ ТАКУ СТРУКТУРУ:
- індекс УДК;
- JEL Classification Code;
- ім’я та прізвище автора (-ів) українською мовою;
- науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи або навчання українською мовою;
- ORCID та/або Reseacher ID;
- електронна адреса;
- заголовок статті українською мовою;
- анотація та ключові слова українською мовою;
- дані про автора (-ів) англійською мовою у послідовності аналогічно опису українською мовою;
- заголовок статті англійською мовою;
- анотація та ключові слова англійською мовою;
- основний текст статті;
- список використаних джерел та References.
ТЕКСТ СТАТТІ ПОВИНЕН МІСТИТИ ТАКІ ОБОВ’ЯЗКОВІ ЕЛЕМЕНТИ:
Вступ
На початку наукової статті обов’язково обґрунтовують її актуальність, вказують на мету, формулюють завдання, коротко зазначають про отримані результати дослідження.
Літературний огляд
Наукова стаття обов'язково має містити огляд літератури з досліджуваної проблематики. Зверніть увагу, що цінність літературного огляду визначається якістю літературних джерел. Особлива увага має бути приділена публікаціям, які вийшли у світ протягом останніх п’яти років. Літературний огляд подають із критичною оцінкою наявних напрацювань у галузі, без набору цитат. Зверніть увагу, що самоцитування допускається тільки у тому випадку, коли результати попередніх досліджень використані у статті.
Методологія
Ця частина наукової статті має містити детальний опис методів дослідження, формування вибірки, верифікації результатів. Вибір методів має бути обґрунтований виходячи із наявних напрацювань у сфері дослідження.
Основна частина
Наукова стаття передбачає огляд теорії у зазначеному полі дослідження. Теоретичне обґрунтування проблеми закладає основу для подальшого опису розрахункової частини дослідження. Цінним для наукової статті є вибудована логіка обчислень, докладний опис практичної розробки, порівняльний аналіз тощо. Обов'язковою частиною є чіткий опис отриманих результатів дослідження. Ілюстративний матеріал підсилює викладене автором у текстовій формі. Стаття може бути збалансованою у теоретичному і практичному аспектах або мати переважно теоретичний характер чи прикладне спрямування. Якщо стаття є по суті літературним оглядом, в основній частині подають детальний аналіз літературних джерел з обраної проблематики.
Висновки
У висновках зазначають результати дослідження з урахуванням поставленої мети, внесок таких результатів дослідження у науку та практику. Обов'язково варто приділити увагу перспективам подальших досліджень.
Список використаних джерел зазначається в алфавітному порядку (оформлюється за міждержавним стандартом ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання»). References посилання на джерела необхідно робити в романському алфавіті в АРА стилі (APA Style Reference Citations).
Приклад оформлення бібліографічних джерел для списку використаних джерел.
Приклад оформлення бібліографічних джерел для «References».
Посилання на джерела необхідно робити по тексту у квадратних дужках із зазначенням номерів сторінок відповідно джерела: наприклад, [3, с. 234] або [2, с. 35; 8, с. 234].
Анотації двома мовами мають бути структуровані, містити короткий опис актуальності дослідження та мати такі елементи: мета дослідження; методи дослідження / методологія; результати; оригінальність / цінність дослідження (Purpose; Research methods / Methodology; Finding; Originality / Value). Обсяг кожної анотації – мінімум 1800 знаків без пробілів. Текст анотації має бути лаконічним, чітким, вільним від другорядної інформації, давати чітке та об’єктивне уявлення про основну сутність статті. Він не повинен містити результатів, які не представлені та не обґрунтовані в основному тексті статті. Анотація не повинна містити скорочень та цитувань.
Ключові слова двома мовами – 5-7 термінів або термінологічних блоків (словосполучень).
Переклад анотації та ключових слів англійською мовою повинен бути достовірним (не машинним). При наявності проблем з достовірністю перекладу, редакція може допомогти у їх вирішенні.
ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ:
Обсяг статті – від 8 до 20 сторінок, формат А4 (297 x 210), береги: з усіх сторін – 20 мм, набраних в редакторі Microsoft Word. Увесь текст статті, бібліографічний список, анотації тощо використовують шрифт Times New Roman, розмір – 14 пт, інтервал – полуторний, абзацний відступ – 1,25 см.
При оформленні таблиць і рисунків: шрифт Times New Roman, розмір – 12 пт, інтервал – одинарний.
ОФОРМЛЕННЯ ІЛЮСТРАТИВНОГО МАТЕРІАЛУ:
Формули, таблиці, рисунки повинні мати наскрізну нумерацію. Обов'язковим для наукової статті є посилання автора на кожну формулу, таблицю, рисунок. Текст із зазначенням відповідного номеру має передувати розміщеному ілюстративного матеріалу. Приклади посилань: ...за формулою 1; ...проаналізовано у табл. 1; ...як видно з табличних даних (табл. 1); ...(див. табл. 1); ...подано на рис. 1; ...за даними... (рис. 1); ...(див. рис. 1).
Формули мають бути представлені у текстовій формі, а не як зображення. Не допускається розміщувати в тексті нечіткі чи виділені жирним шрифтом формули. Математичні, логічні й інші формули оформлюють за допомогою внутрішнього редактора формул в Microsoft Word (шрифт Times New Roman, 12 пт) і виносять в окремий абзац. Формулу розміщують по центру, порядковий номер формули ставлять із вирівнюванням праворуч у круглих дужках.
Таблиці мають бути зроблені у текстовій формі (шрифт Times New Roman, 12 пт, міжрядковий інтервал – 1). Якщо у статті подано тільки одну таблицю, її нумерація є обов'язковою. Таблицю необхідно будувати таким чином, щоб вона вміщувалася в загальні поля / межі сторінки. Форма нумерації – «Таблиця 1 – Назва».
Рисунки у статті розміщують або за шириною сторінки, або із вирівнюванням по центру сторінки без абзацного відступу. Нумерація рисунку – за прикладом «Рисунок 1 – Назва». Якщо у статті подано тільки один рисунок, його нумерація обов'язкова. Під кожним рисунком і таблицею має бути вказано джерело інформації, на основі якої таблиця чи рисунок створені (власна розробка, складено автором за матеріалом …, за результатами розрахунків автора).
Кількість таблиць, формул та ілюстрацій має бути мінімальною та доречною. Рисунки і таблиці на альбомних сторінках не приймаються.
Матеріали, оформлені з відхиленням від зазначених вимог, редколегія не розглядає. Остаточне рішення про публікацію ухвалюється редакційною колегією, яка також залишає за собою право на додаткове рецензування, редагування і відхилення статей.