PEER-REVIEW PROCESS
Для публікації у науковому журналі «Збірник наукових праць Державного податкового університету» наша редакція приймає наукові статті, написані англійською або українською мовою, які раніше не були опубліковані в інших виданнях. Подані для публікації статті не можуть перебувати на рецензуванні в інших періодичних виданнях.
Наукова стаття має відповідати вимогам до оформлення статей у науковому журналі «Збірник наукових праць Державного податкового університету».
Основними факторами, що впливають на рішення Редакції журналу про публікацію статті, є перевірка матеріалів на оригінальність, достовірність дослідження, актуальність теми та її значення для дослідників і читачів.
Редакція журналу не допускає до публікації матеріали, які заборонені законодавством України, або посилання на такі ресурси.
Редакція інформує автора про можливі строки публікації, а також випуск журналу, в якому може бути опублікована надіслана стаття.
Перед публікацією всі статті рецензуються провідними вітчизняними та зарубіжними фахівцями. Рецензентам не розкривають імена авторів, а авторам не розкривають імена рецензентів (принцип double-blind review).
Рецензування має дві основні функції для підвищення якості наукових досліджень:
- визначати достовірність, значущість і оригінальність статті
- пропонувати шляхи поліпшення публікацій
Рецензія забезпечує основний внесок у редакційні рішення колегії. Рецензія допомагає головному редактору у прийнятті редакційних рішень і, шляхом редакційного спілкування з автором, може також допомогти автору у вдосконаленні рукопису.
Рішення про публікацію приймає Редакційна колегія винятково на підставі висновків рецензентів. За умови відповідності наданих автором / авторами матеріалів меті, завданням та редакційній політиці наукового журналу, редакція здійснює публікацію статей переважно в авторській редакції, у протилежному випадку – матеріал відхиляється.
Редакція може не поділяти думку авторів.
Редакція не несе відповідальності за професійно-змістову та методичну коректність матеріалів, що публікуються, а також за коректність посилань на інтернет-ресурси та літературні джерела, що містяться у тексті статті.
Основні засади роботи рецензента
Оперативність
Будь-який запрошений рецензент, який вважає себе некваліфікованим для рецензування дослідження, про який йдеться в рукописі, або знає, що не зможе своєчасно підготувати рецензію, повинен негайно повідомити головного редактора, щоб можна було завчасно забезпечити альтернативне рецензування.
Конфіденційність
Будь-які рукописи, отримані для рецензування, мають розглядатися як конфіденційні документи. Їх не можна показувати або обговорювати з іншими особами, за винятком випадків, коли це дозволено головним редактором. Рецензенти не повинні робити жодних спроб шукати або зв’язуватися з потенційними авторами статей, запропонованих для рецензування.
Стандарти об'єктивності
Огляди наукового матеріалу слід проводити об’єктивно. Особиста критика автора неприпустима. Рецензенти мають чітко висловлювати свою думку з відповідними аргументами. Оцінка проводиться об'єктивно, коментарі ґрунтуються на аргументах і чітко сформульовані.
Коректність цитувань
Рецензент має звернути увагу редактора на будь-яку суттєву подібність або збіг між рукописом, що розглядається, та будь-якими іншими опублікованими даними, про які він особисто знає.
Рецензенти не повинні використовувати будь-яку частину матеріалу, отриманого для рецензування, у власних дослідженнях без відповідного цитування.
Конфлікт інтересів
Рецензенти не повинні рецензувати рукописи, у яких у них є конфлікт інтересів, що випливає з конкурентних, спільних чи інших відносин / зв’язків із будь-яким із авторів, компаній чи установ, пов’язаних із поданням матеріалу до публікації.
Процес рецензування триває не довше 30 днів.
Рецензент може рекомендувати:
- опублікувати статтю в авторській редакції, тобто без внесення будь-яких змін
- прийняти статтю до публікації після внесення незначних редакційних змін
- направити матеріал автору на доопрацювання. У цьому випадку рукопис після внесення змін автором знову має бути надсиланий на повторне рецензування
- відхилити статтю без подальшого розгляду
Відгуки про наукові роботи мають бути об’єктивними. Основне завдання рецензента – надати аргументований висновок, уникаючи персональної критики і суб'єктивності. Особиста критика автора(ів) наукової статті є недопустимою. Рецензенти зобов’язані висловлювати свої погляди чітко й аргументовано.
Політика публікаційної етики
Політика публікаційної етики журналу «Вісник Державного податкового університету» розроблена відповідно до Рекомендацій Комітету з етики публікацій (COPE). Політика публікацій оновлюється з урахуванням рекомендацій COPE.
Редакція журналу відстежує відповідність матеріалів міжнародним етичним нормам, проте визнає відсутність повної гарантії того, що матеріали дослідження, які подані авторами для публікації, повністю відповідають нормам етики.
Редакційна колегія наукового журналу може у будь-який час змінити будь-який пункт редакційної політики без попереднього повідомлення авторів.
Редакція наукового журналу сподівається, що її діяльність сприятиме розвитку як вітчизняної, так і світової економічної науки.